Kaskokindlustus

Teabeleht (pdf)
Kaskokindlustus ehk kasko on vabatahtlik sõidukikindlustus, mille võib sõlmida lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele. Kasko sõlmimine võimaldab teil minimeerida kahjusid, mis teie sõiduki kasutamisel tekkida võivad. Kaskokindlustus kindlustab teid ka pahatahtlikku tegevuse eest, sh hüvitab kasko vandalismi, varguse, ärandamise ja röövimise käigus teie sõidukile tekkinud kahjud. Samuti hüvitab kasko ka looduse poolt tekitatud kahjud, nt hüvitab tulekahju, üleujutuse ja teiste loodusõnnetuste, kuid ka sõidukile ette jooksnud looma poolt teie sõidukile tekitatud kahjud. Lisaks hüvitab kaskokindlustus ka teie enda põhjustatud kahjusid! Kasko, selle riskide, kindlustuse ulatuse ja tasu selgitab välja kaskokindlustuse kalkulaator.
Sõiduk
Lisakatted

Mida kindlustab kaskokindlustus?

Kui kohustuslik liikluskindlustus aitab teil kindlustada oma vastutust kolmandate isikute eest ja hüvitab kahjud, mida teie sõiduk teeb õnnetusjuhtumi korral teistele, siis kaskokindlustus ehk rahvakeeli kasko hüvitab teie autole tekkinud kahju ka olukordades, kus õnnetuse põhjustajaks olete teie ise. Kasko on kasulik ka juhul, kui liiklusõnnetuse süüdlast pole võimalik tuvastada – ka sel juhul hüvitatakse siiski teie sõidukile tekkinud kahjud. Kaskokindlustus kindlustab teid ka pahatahtlikku tegevuse eest, sh hüvitab kasko vandalismi, varguse, ärandamise ja röövimise käigus teie sõidukile tekkinud kahjud. Lisaks hüvitab kasko ka looduse poolt tekitatud kahjud, nt hüvitab tulekahju, üleujutuse ja teiste loodusõnnetuste, kuid ka sõidukile ette jooksnud looma poolt teie sõidukile tekitatud kahjud.

Kasko lisavõimalused

Kaskokindlustus annab lisavõimalusi järgmiste kahjude kindlustamiseks: - sõiduki uusväärtus – kuni ühe aasta vanusele sõidukile hüvitab kasko  sõiduki hävinemisel auto soetusmaksumuse. - sõiduki klaasikahjud – kaskokindlustus katab teie sõiduki klaasikahjud, sh klaasi paranduse või väljavahetuse kulud; - kasutuskatkestus (asendusauto võimalus) – kasko hüvitab teie sõiduki avariijärgse remonttöö ajal asendusautole tehtavaid kulutusi; - lisavarustuse kindlustus – kaskokindlustus kindlustab ka nt teie sõiduki külge paigaldatud katuseboksile, -raamile ja jalgrattaraamile  tekkinud kahjud. - autoabi – auto rikke korral hüvitab kaskokindlustus vajamineva autoabi.

Kasko paketid ja kaskokindlustuse kalkulaator

Sõiduki kindlustamiseks pakub Pluss Kindlustusmaakler kolme erineva kindlustuskatte paketti: minikasko, osakasko või superkasko. Teile sobiva paketi ja selle tasu ulatuse aitab välja selgitada kaskokindlustuse kalkulaator. Kaskokindlustuse kalkulaator ehk kaskokalkulaator arvestab kindlustuse maksemäära arvutamisel: sõiduki tüüpi ja mudelit; sõiduki vanust; sõiduki mootori võimsust; lisaturvaseadmete olemasolu; riskide ulatust, sh sõiduki kasutusala; täiendavate riskide kindlustussoovi. Kaskokalkulaator ei arvesta sõidukijuhi riskikoefitsenti nagu seda teeb tavaline liikluskindlustus. Kasko kalkulaator aitab teil leida paketi, kus kindlustuskatte ulatus ja kaskokindlustuse riskide hulk on teie vajadustele ja ootustele vastavad. Sobiva kaskokindlustuse aitavad teil sõlmida meie konsultandid! Meie kindlustusspetsialist pakub parima hinnaga just Sinu kindlustushuvile ja kindlustusvajadusele vastavat kindlustust! Tutvu tingimustega www.plusskm.ee ning vajaduse korral konsulteeri asjatundjaga tel. 6 829 780.